Zsira (Tening) és Locsmánd (Lutzmannsburg) határában az elmúlt egy évtizedben közös közlekedési fejlesztésekre került sor, Európai Uniós támogatással. A „Határkő-radír” elnevezésű projekt keretein belül több új út is létesült, emellett kerékpáros és turisztikai infrastruktúrához köthető beruházásokat is végrehajtottak, valamint egy elkerülő út egy része is aszfalttal kialakításra került. Zsirát és Locsmándot közvetlen út köti össze, a határátkelő osztrák oldalán az út egy szakaszát azonban lezárták, oly módon, hogy csak kerékpárosok, görkorisok, mezőgazdasági járművek illetve célforgalom hajthat át rajta. A közvetlenül áthaladó gépjárműforgalom kizárt, sokan mégis ezt a lehetőséget választják, leginkább azért, mert nincs más.
Az Und (Sopronhorpács, Füles) felőli zsirai elkerülő útnak ugyanis eddig csak a Győr-Moson-Sopron megyei szakasza készült el, a burgenlandi nem. Az aszfaltcsík a határkőtől makadám útburkolatú güterwegbe torkollik, ami semmiképp sem nevezhető normális határátlépőnek, nem a mai modern forgalomra lett tervezve.

Ez hamarosan változni fog, a közeljövőben ugyanis elkészül az elkerülő út locsmándi szakasza, melynek köszönhetően az autóforgalom nem a termálfürdőhöz köthető pihenőterületen halad majd keresztül. Korábbi tervek szerint a fürdő parkolójának bejáratával szemben egy körforgalomtól indult volna az elkerülő, ez a terv azonban úgy tűnik, elvetésre került, az új tervek szerint ugyanis közvetlenül az utolsó locsmándi házaktól indulna az új, 1,7 kilométeres út. Innen a szántók között, a szállodáktól északra haladna és a korábbi terveknek megfelelően csatlakozna a magyar szakaszhoz.

Egy kutatás szerint az új határátkelővel és az elkerülő úttal nőne is a forgalom a környéken, a jelenlegi napi 1550 autó helyett 1950 autóra. Épp ezért az új elkerülő úton valószínűleg nem lehet majd 100km/h -val közlekedni, 70-es, esetleg 50-es sebességkorlátozásra kell majd számítani, ahogy az egyébként a Győr-Moson-Sopron megyei szakaszon is van.

A beruházás egy határon átnyúló együttműködés része, épp ezért 85%-ban Európai Uniós támogatással tud létrejönni, a maradék 15%-ot Burgenland tartomány, Locsmánd település és a Sonnentherme Lutzmannsburg állják. A beruházás összköltsége 2 millió euróra rúg.