Menü Bezárás

A hétvégén tetőzik a hőség

Európát elérte az idei nyár első hőhulláma, mely ezen a hétvégén tetőzik. A meteorológiai szolgálatok Kelet-Ausztriában és Nyugat-Magyarországon is több járásra és megyére vörös riasztást adtak ki a hőség miatt, mely csúcspontja várhatóan vasárnap lesz: Észak-Burgenlandban és Győr-Moson-Sopron megye északnyugati részén akár 39-40 fokot is mutathatnak a hőmérők árnyékban. Sokaknak komoly egészségügyi kockázatot is jelenthet a szokatlan hőség, a mentőszolgálatok ezért fokozottan készülnek a forró hétvégére. Azt tanácsolják, mindenki fogyasszon rendszeresen folyadékot, vízparti pihenéskor pedig ne ugorjanak be felhevült testtel a vízbe. Hétfőtől várhatóan csökken majd a napi maximum hőmérséklet, a jövő hét folyamán pedig lehűlésre, csapadékra is számítani kell.

Ez is érdekelhet

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.